
Alig néhány napja volt alkalmunk hírt adni az Egyesült Királyság első hidrogén töltőállomásának megnyitójáról, miközben a gyártók, és döntéshozók egyre nagyobb reményeket táplálnak a technológia iránt.
A Hyundai pedig e téren is úttörő szeretne lenni, így aztán a vállalat üzemanyag-cellákkal foglalkozó részlege, a koreai Öko-technológiai Kutatóintézet vívmányával máris bevetésre készül a politikai elit meggyőzésére.
Dízelmotorral is a szívekbe lopja magát az ix35 - katt a teszthez!
Miközben a brüsszeli képviselők 2012-re már 30 darab járművet tehetnek próbára éles bevetés során, a Hyundai képviselői a kereskedelmi forgalomba kerülés folyamatainak segítésére, valamint az üzemanyag-cellás járművek dániai szállításához és felhasználásához szükséges infrastruktúra létesítésére vonatkozó szándéknyilatkozatot írtak alá a koppenhágai önkormányzattal.
Ha esik, ha fúj, a donor szilárd lábakon áll - link az 1.6 GDI tesztre
Közel sem véletlen, hogy az Európai Bizottság által támogatott "Üzemanyag-cellák és Hidrogén Közös Vállalkozás" (Fuel Cells and Hydrogen Joint Undertaking) a Hyundai ix35 üzemanyag-cellás gépjárművet választotta ki demonstrációs céljaira, hiszen a speciálisan felkészített ix35 fontos újdonságokat vonultat fel a korábbi generációs Hyundai FCEV modellekkel szemben, - többek között 55 százalékkal nagyobb hatótávolságot, illetve 80 százalékkal alacsonyabb gyártási költségeket mutatva fel.
Optimista becslések szerint 2015-ben már a garázsainkban állhat
Az idő persze szorít, hiszen a hidrogén üzemanyag-cellás elektromos járművek piaci bevezetését 2015-re tennék a politikai döntéshozók, ami az infrastruktúra jelenlegi hiányosságait figyelembe véve még a technológia esetleges kiforrottsága mellett is igen optimista becslésnek tekinthető.
