Az alábbi cikkünk még egy korábbi holnapstruktúrából származik, így előfordulhatnak szerkesztési hiányosságok. Megértésüket köszönjük.

Alig néhány napja volt alkalmunk hírt adni az Egyesült Királyság első hidrogén töltőállomásának megnyitójáról, miközben a gyártók, és döntéshozók egyre nagyobb reményeket táplálnak a technológia iránt.

A Hyundai pedig e téren is úttörő szeretne lenni, így aztán a vállalat üzemanyag-cellákkal foglalkozó részlege, a koreai Öko-technológiai Kutatóintézet vívmányával máris bevetésre készül a politikai elit meggyőzésére.

Dízelmotorral is a szívekbe lopja magát az ix35 - katt a teszthez!

Miközben a brüsszeli képviselők 2012-re már 30 darab járművet tehetnek próbára éles bevetés során, a Hyundai képviselői a kereskedelmi forgalomba kerülés folyamatainak segítésére, valamint az üzemanyag-cellás járművek dániai szállításához és felhasználásához szükséges infrastruktúra létesítésére vonatkozó szándéknyilatkozatot írtak alá a koppenhágai önkormányzattal.

Ha esik, ha fúj, a donor szilárd lábakon áll - link az 1.6 GDI tesztre

Közel sem véletlen, hogy az Európai Bizottság által támogatott "Üzemanyag-cellák és Hidrogén Közös Vállalkozás" (Fuel Cells and Hydrogen Joint Undertaking) a Hyundai ix35 üzemanyag-cellás gépjárművet választotta ki demonstrációs céljaira, hiszen a speciálisan felkészített ix35 fontos újdonságokat vonultat fel a korábbi generációs Hyundai FCEV modellekkel szemben, - többek között 55 százalékkal nagyobb hatótávolságot, illetve 80 százalékkal alacsonyabb gyártási költségeket mutatva fel.

Optimista becslések szerint 2015-ben már a garázsainkban állhat

Az idő persze szorít, hiszen a hidrogén üzemanyag-cellás elektromos járművek piaci bevezetését 2015-re tennék a politikai döntéshozók, ami az infrastruktúra jelenlegi hiányosságait figyelembe véve még a technológia esetleges kiforrottsága mellett is igen optimista becslésnek tekinthető.