Szinte hihetetlen, de az Opel név már 150 éves múltra tekint vissza. Az évfordulót természetesen a rüsselsheimi gyártó méltóképpen szeretné megünnepelni, így már az éve elején eldurrantottak egy kisebb tűzijátékot egy videó formájában.
A gyártó története még 1862-ben kezdődött; Adam Opel ekkor alapította meg a kezdetekkor varrógépek készítésével foglalkozó manufaktúrát, amely a későbbek folyamán kerékpárok készítésével tartotta fenn magát. Adam Opel fiai Friedrich Lutzmannal karöltve aztán 1902-ben építették meg az első automobilt, a gyártás pedig azóta szinte töretlenül folyik. Az első automatizált gyártósorra 1924-ig kellett várni, ám még így is az Opel volt az első német autógyártó, aki ilyen korszerű technológiát használt az autók készítéséhez. 1928-ban épült meg a villámos márka rakétaautója, amelynek volánja mögött Fritz von Opel 238 km/h-s sebességgel új gyorsasági rekordot állított fel.
A máig is kitartó General Motors-szövetség 1929-ben jött létre, mégpedig nem más, mint az akkor eluralkodó gazdasági világválság okán. A GM eleinte csak többségi részt bitokolt a rüsselsheimi vállalatban, 1931-ben azonban teljes egészében megvásárolta azt, amely leányvállalatként működött tovább. 1936-ra az Opel lett Európa legnagyobb autógyártója, évi 120.000 db-os eladott példányszámuk már elég volt a csúcsok meghódításához. A tízmilliomodik négykerekű 1971-ben gurult le a szalagról, míg az ötvenmilliomodikra 1999-ig kellett várni.
Az Opel pedig ma is jelentős szerepet tölt be a világ autópiacán, hiszen testvérével, a Vauxhallal együtt mintegy 40 országban kínálnak modelleket, miközben 40500 alkalmazott dolgozik a gyártónak a hat európai üzemben és a fejlesztői központban.
