
A hot hatchek katgóriájában a sok feltöltött vetélytárs mellett gyakorlatilag egyedül maradt szívómotorjával a Honda Civic Type-R, ám ennek ellenére mégis jól helytállt a mezőnyben. A legújabb emissziós normáknak viszont már nem tud megfelelni az erős szívó négyhengeres, így mennie kell – a könnyes búcsút még izmosabb Mugen változat teszi könnyebbé.
A K20-as kódnévre hallgató erőforrás már szerkesztőségünket is megjárta, ráadásul kiválóságát az Ariel Atomban is bizonyította, igaz, amabban kompresszorral és 300 lóerővel felvértezve. A Mugen azonban ezúttal is tovább ment és a kihegyezett kétliterest mind löketében, mind furatában növelte, így immáron 2156 köbcentiméteres lökettérfogattal gazdálkodhattak a sportmotorokra szakosodott mérnökök. A végeredmény ezúttal sem marad el az elvárt szinttől, a Honda 2,2-ese 260 lóerőt és 240 Nm-es csúcsnyomatékot produkál.

Sajnos komoly sorozatgyártásra nincs már esély, viszont a Hondának vannak okos és frappáns lehetőségei: a négy, még nem eladott CTR
A finom műszaki tartalom megér egy misétMugent átalakítja az említett teljesítményűre, míg a másik esetben a tulajdonosok fordulhatnának a Honda garázsához, hogy szakemberek végezzék el rajta a kívánt – gyári – átalakításokat.
„A környezetvédelmi előírások egyben azt is jelentik, hogy a szívómotoroknak más motorépítési elvekkel vagy technológiákkal kell társulniuk. Talán sosem láthatunk olyan erőforrást sorozatgyártású autóban, mint a K20, ezért döntöttünk úgy, hogy ez alkalomból egy különleges 2,2-es Civic Type-R-t hívunk életre” – mondta Hiro Toyoda, a Mugen európai ügyvezetője.
