
Bár a tavalyi Párizsi és az idei Genfi autószalonon a Hyundai fejlesztőmérnökei határozottan kijelentették, hogy a gyártó az alternatív hajtások terén egyelőre nem kíván komolyabb előrelépéseket tenni – ehelyett a jelenre koncentrálnak, vagyis a benzin- és dízelmotorok hatékonyságának javításával foglalkoznak -, a koreaiak most jól megleptek minket.
Történt ugyanis, hogy a mai nap során bejelentették, hogy a 2011-es Szöuli Autószalonra egy vadonatúj üzemanyagcellás, négyajtós prototípust készülnek leleplezni, amellyel be szeretnék bizonyítani, hogy az alternatív hajtások terén is komoly potenciál rejlik bennük – mi több, céljuk a teljes konkurencia megelőzése a jövőbemutató technika terén.
.jpg)
A Blue2 névre keresztelt szedán (a típusnévből a „Blue” szócska a Hyundai üzemanyag-takarékosságra kihegyezett modelljeire utal, a 2-es szám pedig a hidrogénmolekulából, vagyis a H2-ből érkezik) meghajtásáról egy 122 lóerős üzemanyagcellás elektromotor gondoskodik. A különleges erőforrás az autót 1 liternyi üzemanyaggal (jelen esetben természetesen hidrogénről van szó) a hivatalos adatok szerint átlagosan 34,9 km megtételére teszi képessé, ami alig 2,9 literes átlagfogyasztásnak felel meg 100 km-re vetítve.
A technikai részletekről egyelőre nem tudunk egyebet, de a koreaiak azt ígérték, hogy rövidesen részletesebb információk is napvilágot látnak majd a futurisztikus megjelenésű, különösen alacsony légellenállású szedánról, amelynek külső-belső formavilága előrevetíti a Hyundai jövőbeni irányzatát. Mindenesetre, mi izgatottan várjuk a további információkat a Blue2 tanulmánnyal kapcsolatban, ám azt (sajnos) nem tartjuk valószínűnek, hogy az autó a közeljövőben nagyobb szériában megjelenne az utakon...
