Az alábbi cikkünk még egy korábbi holnapstruktúrából származik, így előfordulhatnak szerkesztési hiányosságok. Megértésüket köszönjük.

Már egy ideje tudjuk, hogy a VW is részt kíván venni a rali világbajnokságon, most azonban egyre több részlettel szolgálhatunk a wolfsburgi gyártó indulását illetően. A Polo WRC 2013-ban kezdi meg szereplését, amihez ráadásul nagy reményeket fűznek a németek a sikeres Dakar szerepléseket követően.

A VW a Szardínia Rally alkalmával jelentette be, hogy a WRC mezőnyébe lép – már nem is kell túl sokat várni, hogy bevetés közben láthassuk a Polo versenyautót.

A 2012-es évadot a tesztelésnek szánják, 2013-ban viszont már teljes erőbedobással állnak rajthoz és egyelőre úgy tűnik, három évnyi versenyzésre biztosan futja büdzséből – legalábbis a VW motorsport elnöke, Kris Nissen elmondása szerint.

Nagy reményeket fűznek az induláshozTöbb más újra induló gyártóhoz hasonlóan a VW sem ma kezdte a sportot, a ’80-as években már szerepeltek a rali világbajnokságon, akkor négykerékmeghajtású Golf GTi-vel harcba szállva. A mostani sztori azonban érdekesebb: a következő évben Skoda Fabiákat indítanak adott versenyeken, a VW pedig ezen tapasztalatokkal felvértezve kíván 2013-ban a futamgyőzelmekéért indulni. Ironikus, hogy korábban a Skoda még azt állította, saját WRC programot indít, most viszont úgy tűnik, lényegében a VW előtt söprik az utat, hogy az minél akadálymentesebb legyen.

Morcos harcosA Polo R WRC motorházában egyébként a gyártó új, 1,6 literes TSI erőforrása is debütál majd, amely a versenyautóban nagyjából 300 lóerőt teljesít és természetesen mind a négy kereket hajtja.

A pilóták kilétéről egyelőre nincs hír, bár korábban voltak találgatások Petter Solberg és Sebastian Loeb szereplésével kapcsolatosan. „Bőven van időnk, és biztos vagyok benne, hogy megtaláljuk a megfelelő versenyzőt, akinek az ambíciói és értékei megegyeznek a VW-ével” – nyilatkozta Dr Ulrich Hackenberg, a csapat egyik tagja.