Az alábbi cikkünk még egy korábbi holnapstruktúrából származik, így előfordulhatnak szerkesztési hiányosságok. Megértésüket köszönjük.

 

A japánok már Frankfurtban esedékes hivatalos világpremier előtt elárultak néhány információt a Honda Civic következő, immár ilencedik generációjáról – legalábbis az európai változatról.

A lenti videóban Katsushi Watanabe Úr, az új Civic motorfejlesztő projektvezetője beszél a széria legtakarékosabb kiviteléről, vagyis az új négyhengeres, 2,2 literes i-DTEC erőforrással hajtott verzióról. Az erőforrás a kompakt modellben 150 lóerő leadására lesz képes 350 Nm-es csúcsnyomaték mellett, de a korrekt menetteljesítményeket garantáló számoknál érdekesebb a beígért 4,2 l/100 km-es gyári átlagfogyasztás, ami 110 g/km-es széndioxid-kibocsátásnak felel meg.

A jól bevált, Honda által fejlesztett dízelmotor hatékonyságát a mérnökök a jelentősen mérsékelt belső súrlódással érték el, de legalább ilyen fontos volt a típus légellenállásának csökkentése (ami kimondottan magasabb sebességeknél számít igazán), valamint a hatsebességes manuális váltó esetén a start/stop rendszer alkalmazása.

A szériagyártású autót első ízben szeptember 13-án, a Frankfurti Autószalon első sajtónapján lesz szerencsénk élőben lencsevégre kapni, és ekkor további technikai részleteket is megtudhatunk a jövőre 40. életévébe lépő modell legfrissebb generációjáról.