Az alábbi cikkünk még egy korábbi holnapstruktúrából származik, így előfordulhatnak szerkesztési hiányosságok. Megértésüket köszönjük.

A korábbi bejelentések már igazolták, hogy a két hét múlva kezdődő Detroiti Autószalonon már találkozni fogunk az új Honda/Acura NSX-szel, azonban a várható képességekről eddig csendben hallgattak az illetékesek. Ezúttal már a teljesítményadatra is fény derült.

Várhatóan 3,5 vagy 3,7 literes V6-os hibrid hajtáslánc kerül a japán sportautó alumínium lemezei alá, amely a korai – valószínűleg tanulmányként történő – bemutatkozást követően csak 2014-ben kerülhet a kereskedésekbe. Ezzel a belépő Audi R8 és a Porsche 911 ligájában indulna az NSX – teljesítménye is ehhez illő, várhatóan 405 lóerő lesz. Ez az erő a hátsó kerekeket hajtja, amelyekre egy-egy elektromotor is épül, magas fokú hatékonysághoz segítve a koncepciót. A 0-100-as sprint ennek köszönhetően bőven 5 másodperc alatt alakul majd.

További újdonság, hogy az NSX-ből készül majd roadster kiadás is, az viszont csak az évtized derekán érkezik. Összességében a modell koncepciója az elektromotoros segítség miatt kissé eltér az elődtől, azonban a lényeg változatlan marad: az alumínium karosszéria, a V6-os középmotor, valamint a teljesítmény helyett az élmény előtérbe állítása. Ez korábban legendát teremtett; hamarosan meglátjuk, hogy ezúttal mi sül ki belőle.