Az alábbi cikkünk még egy korábbi holnapstruktúrából származik, így előfordulhatnak szerkesztési hiányosságok. Megértésüket köszönjük.

Miután már mindent tudunk a BMW új 3-as szedánjáról, s a hazai árakra is fény derült, de még az opcionális M-csomagról is lehullt a lepel, nem is maradt más hátra a szakemberek számára, mint beindítani a termelést. Ha pedig azt mondjuk, hogy a müncheni üzem a high-tech gyártásmódszertan fellegvára, akkor még igencsak finoman fogalmazunk.

Ebből mi sül ki? Illata nincs, de kívánatosabb, mint a nagyi pitéje.

Térül-fordul, hosszában-keresztben - galériaAnnak érdekében, hogy a prémiumkategória legnépszerűbb limuzinja képes legyen kielégíteni a keresletet, a BMW mintegy 500 millió eurós beruházással fejlesztette komplexumát, nagyságrendileg 9000 munkahely stabilitását garantálva ezzel.

A gyártósorok kapacitása pedig igencsak lenyűgöző, hiszen az elkövetkező három hónapos felfutási időszakban napi 680 darab autó gördül le a gyártósorokról, miközben a maximális kapacitás 900 jármű elkészülését is lehetővé teszi.

Így lehelnek rá vékony réteget - a munka oroszlánrészét robotok végzik.

A gyárból kikerülő példányok nagy része persze a készletbővítést szolgálja, de sok közülük már a megrendelők egyedi igényei szerint kerül összeállításra. Az új „Hármasok” igencsak elit környezetből kerülnek ki, hiszen tőszomszédságukban készülnek a BMW csúcs-benzinmotorjai, így többek között az M-vonal, és a Rolls-Royce erőforrásai is.