Az alábbi cikkünk még egy korábbi holnapstruktúrából származik, így előfordulhatnak szerkesztési hiányosságok. Megértésüket köszönjük.

Már jó ideje keringenek pletykák a Bentley körül, miszerint a patinás brit luxusmárka SUV építésére adja a fejét. Eddig a gyártó felől semmilyen információ nem érkezett az ügyet illetően, ezúttal viszont a Bentley stratégiai vezére kijelentette, valóban igaz a híresztelés és a modern luxusterepjáró fejlesztése folyamatban van.

Persze mindez a Volkswagen csoport alapos közreműködésével jön létre. A platform így már adott is, nemes egyszerűséggel az Audi Q7 és a Porsche Cayenne alapjait használnák fel az újdonsághoz. Továbbá az is körvonalazódni látszik, hogy a Bentley stratégiája szerint az új SUV árazását tekintve is a csúcsra törne, azaz az említett A fantázia gyorsabb volt mint a Bentley elhatározásakonkurensek és a platform-testvérek fölé pozícionálják az új jövevényt.

Az előzetes híresztelések szerint a modell érkezése 2013-ra tehető és az említettek szerint a közös VW platformot használná fel, ám olyan különleges körítéssel, mint azt a Cayenne esetében is tapasztalhattuk. Habár furcsa politikának tűnhet a Volkswagen részéről, hogy pont a Cayenne felhasználásával teremt gyakorlatilag konkurenst a piacon a Porsche SUV-jának, a Bentley esetében más szegmenst, más vásárlói közönséget céloznak meg, így a házon belüli típusok végülis nem bolygatnák meg egymás „vadászterületét”, inkább kiegészítenék egymást, kitöltve a teljes űrt a kategóriában.

A Bentley egyébként nem teljesen tapasztalatlan a témában, ugyanis egy ízben már építettek terepjárót, méghozzá a Land Rover alapjait felhasználva, azonban a Dominatorból mindösszesen hat látott napvilágot, amelyek azóta a Brunei szultán garázsába vándoroltak.