Az alábbi cikkünk még egy korábbi holnapstruktúrából származik, így előfordulhatnak szerkesztési hiányosságok. Megértésüket köszönjük.

Egyes, állítólag gyári forrásból származó értesülések szerint az Audi S8, S7, S6 és RS6 (majd nem sokkal utánuk az RS7) modellek szép lassan a sorozatgyártás kapujába kerülnek, amely információt a modellekről elcsípett kémfotók is alátámasztják – bizony, az Audi egye gyakrabban teszteli a 6-os, 7-es és 8-as széria sportos verzióit.

Az említett forrás szerint a kötelező Quattro-hajtás mellett az összes modell közös pontja az erőforrás lesz, ugyanis mindegyik nagy S/RS Audi a rövidesen a Bentley által is bevetett, vadonatúj fejlesztésű, egyben rendkívül izmos és hatékony négyliteres benzinmotort fogja használni, persze különböző csúcsteljesítmény mellett –  a biturbós V8-ashoz pedig a ZF jól bevált nyolcsebességes automataváltója társul majd, mégpedig szériában.

A kívánatos típusok közül elsőként állítólag az A8 alapjaira építkező S8 érkezik majd, mely a szeptemberi Frankfurti Autószalonon ünnepelheti premierjét. Az S8-ban az említett erőforrás 500 lóerős változata dolgozhat, így az autó kb. 50 lóerővel lesz erősebb elődjénél, amelyben még a gyártó csodálatos hangú 5,2 literes V10-es szívó egysége dolgozott. A zászlóshajó után 2012-ben érkezik az S6/S7 páros, mégpedig a hírek szerint nagyjából 450-470 lovas csúcsteljesítménnyel.

Az RS6-ra bemutatására 2012 végén vagy 2013 elején kerül sor, és a bivalyerős felső-középkategóriás modell az értesülések szerint pontosan olyan izmos lehet, mint elődje volt, vagyis 580 tagú ménesre számíthatunk – ennél gyengébb biztosan nem lesz, hiszen a múlt héten bemutatkozó BMW M5-nél már csak presztízsokból sem lehet véznább. A szélvészgyors Audik sorát majd az RS7 zárja valamikor 2013-ban, amely lehet, hogy még az RS6-nál is erősebb lesz: akár 600 pacival büszkélkedhet...