.jpg)
Egyes, állítólag gyári forrásból származó értesülések szerint az Audi S8, S7, S6 és RS6 (majd nem sokkal utánuk az RS7) modellek szép lassan a sorozatgyártás kapujába kerülnek, amely információt a modellekről elcsípett kémfotók is alátámasztják – bizony, az Audi egye gyakrabban teszteli a 6-os, 7-es és 8-as széria sportos verzióit.
Az említett forrás szerint a kötelező Quattro-hajtás mellett az összes modell közös pontja az erőforrás lesz, ugyanis mindegyik nagy S/RS Audi a rövidesen a Bentley által is bevetett, vadonatúj fejlesztésű, egyben rendkívül izmos és hatékony négyliteres benzinmotort fogja használni, persze különböző csúcsteljesítmény mellett – a biturbós V8-ashoz pedig a ZF jól bevált nyolcsebességes automataváltója társul majd, mégpedig szériában.
.jpg)
A kívánatos típusok közül elsőként állítólag az A8 alapjaira építkező S8 érkezik majd, mely a szeptemberi Frankfurti Autószalonon ünnepelheti premierjét. Az S8-ban az említett erőforrás 500 lóerős változata dolgozhat, így az autó kb. 50 lóerővel lesz erősebb elődjénél, amelyben még a gyártó csodálatos hangú 5,2 literes V10-es szívó egysége dolgozott. A zászlóshajó után 2012-ben érkezik az S6/S7 páros, mégpedig a hírek szerint nagyjából 450-470 lovas csúcsteljesítménnyel.
Az RS6-ra bemutatására 2012 végén vagy 2013 elején kerül sor, és a bivalyerős felső-középkategóriás modell az értesülések szerint pontosan olyan izmos lehet, mint elődje volt, vagyis 580 tagú ménesre számíthatunk – ennél gyengébb biztosan nem lesz, hiszen a múlt héten bemutatkozó BMW M5-nél már csak presztízsokból sem lehet véznább. A szélvészgyors Audik sorát majd az RS7 zárja valamikor 2013-ban, amely lehet, hogy még az RS6-nál is erősebb lesz: akár 600 pacival büszkélkedhet...
.jpg)
