_medium.jpg)
Első ránézésre meglehetősen abszurd kijelentésnek hangozhat, hogy az elektromotorok hajtotta Fisker Karma akár csak megközelítheti a Bugatti Veyron rekorder tempóját, ám maga Henrik Fisker állítja, a környezetbarát hibrid sportszedánban még bőven van potenciál a lehetetlen megkísértéséhez.
Persze a mérnökök nem további lóerők féktelen halmozásával, mindinkább leleményes megoldással próbálják még gyorsabbá tenni a Karmát. Fisker úr állítása szerint egy többsebességes nyomatékváltó beépítése új dimenziót nyithat az elektromos autók teljesítményét illetően.
Ez annak ellenére igaz, hogy az elektromotorok nyomatéka kellemes karakterisztikával, ráadásul nagyon könnyedén, szinte bármikor
Még sebesebben haladhatrendelkezésre áll, az egyetlen előremeneti fokozat miatt a menetteljesítmények limitáltak. A gyártó szerint egy több sebességi fokozattal rendelkező váltómű legnagyobb problémája a megbízhatóság, jelenleg ezt a csorbát kell a konstruktőröknek kiköszörülniük ahhoz, hogy a Karma a Veyron babérjaira törjön, miközben mégis sokkal zöldebb autó marad annál.
Addig is, míg sikerül kifejleszteni az említett váltóműveket, a Fisker nem unatkozik, ugyanis a Karma első példányainak leszállítása már e hó végén megkezdődik.
