Az alábbi cikkünk még egy korábbi holnapstruktúrából származik, így előfordulhatnak szerkesztési hiányosságok. Megértésüket köszönjük.

A jelenleg is zajló Pekingi Autószalon alkalmával a Ferrari megmutatta, hogy továbbra is vannak olyan technikai újítások, amelyek a Forma 1-es autókból az utcai járművekbe ültethetők át. A kiállításon az F12 Berlinetta mellett az Enzo utódjába kerülő 920 lóerős hibrid hajtáslánc vonzotta a legtöbb látogatót az ágaskodó csődör standján.

A HY-KERS néven futó, hibrid kinetikus energia visszanyerő rendszer még 2010-ben debütált a Genfi Autószalonon, azóta pedig látványos fejlődésen ment át, jelen pillanatban pedig ott tartunk, hogy a soron következő csúcs-Ferrariban már széria lesz. Az olaszok az első körben elvárt 30 % helyett mintegy 40 %-os CO2 kibocsátást tudnak megtakarítani a rendszerrel vegyes üzemben, ami ténylegesen tetemesnek számít.

Maga a rendszer lelkét egy motorként és generátorként is működő elektromos egység, illetve a gyártó hétsebességes duplakuplungos váltójának párosa adja. Első ízben az 599 GTB lemezei alatt jelent meg a szívó V12-vel együttműködve.

Az F70 néven emlegetett Enzo-utódban szintén V12-essel dolgozik össze a HY-KERS, itt viszont már két elektromotor segít be a hajtásba. Az első elektromotor a már említett, motor és váltó közé beépített, generátorként is üzemelő, míg a másik az első tengely hajtásáért felelős. Mindkettő az akkumulátorcsomagból táplálkozik, amelynek aktuális helye nyilván a tökéletes súlyelosztás, illetve a rendelkezésre álló tér alapján adódik ki.

A Ferrari közleménye szerint a HY-KERS rendszer kísérleti fázisának vége, most már a fejlesztési szakaszban van, ahol gyakorlatilag előkészítik a szériagyártásra, illetve biztosítják az elvárt megbízhatóságot.