Az alábbi cikkünk még egy korábbi holnapstruktúrából származik, így előfordulhatnak szerkesztési hiányosságok. Megértésüket köszönjük.

Hiába várjuk az 599 frissítését, a Ferrari ezúttal másképp döntött. Bár az eredeti tervekben még a ráncfelvarrás szerepelt, az FF bemutatását követő sikereken felbuzdulva annak alapjaira építve már 2012 végén kihozzák a GTB Fiorano utódját az olaszok zászlóshajójaként.

Az FF hatalmas sikerrel robbant be a köztudatba. Ez nem vitás, a Genfi Autószalonon is folyamatosan tömeg volt a vörösök négyülésese körül, az idén legyártandó példányok pedig már egytől egyig V12 volt, V12 leszelkeltek. Ez lehetett az egyik fő oka annak, hogy a Ferrari megváltozatta eredeti elképzeléseit az 599 GTB jövőjét illetően és a frissítés helyett az FF alapjaira épített utóddal reményeik szerint még több borsot törhetnek majd a konkurencia orra alá.

A következő generáció erőforrása is az FF-ből érkezik, a 6,3 literes szívó V12-es nagyjából 700 tagot számláló ménest ad a vezető birtokába – ez 80 lóerővel múlja felül a jelenlegi kifutó modell teljesítményét, ráadásul a közvetlen benzinbefecskendezésnek hála a fogyasztás sem fog a motor képességeihez mérten az egekbe szökni. A hatékonyabb erőforrás mellett a vázszerkezet is sokat nyom a latba, a könnyű alumínium platform mintegy húsz különféle ötvözetből áll össze.

Ez utóbbi meglehetősen érdekes álláspont, hiszen a legnagyobb ellenfélnek számító McLaren és a Lamborghini a szénszálas anyagok mellett kardoskodik. Persze a Ferrarit sem kell félteni, ők is használnak karbon elemeket, azonban maga a váz az említett konkurensekkel szemben könnyűfémből készül.

A V12-es bődületes ereje hétsebességes, duplakuplungos váltón jut el a hátsó kerekekhez a köztük elhelyezkedő elektromos szabályozású differenciálművön keresztül – ezt szokás szerint a Manettino kapcsolójával hangolhatja a vezető. Igen, csakis a hátsókhoz, annak ellenére, Több különleges kiadást is megélt az 599hogy az 599 utódjának alapját az FF adja, az összekerékhajtás egyelőre csak a négyüléses Ferrari sajátja lesz, esetleg a későbbiekben a California kaphatja meg az olaszok ügyes hajtásláncát.

A hátsó felfüggesztés a Ferrari új modelljeihez hasonlóan már multilink, azaz többlengőkaros lesz, így a kanyarokban további tizedmásodperces előny csiholható ki az új modellből.