Az alábbi cikkünk még egy korábbi holnapstruktúrából származik, így előfordulhatnak szerkesztési hiányosságok. Megértésüket köszönjük.

Biztos befektetés – nyugtázhatjuk a 7-es képességeinek ismeretében a tranzakciót: Tony Fernandes, a Forma-1-es Team Lotus vezére megvásárolta a brit Caterham manufaktúrát.

Az újdonsült tulajdonos a brit Autocar lapnak adott interjújában elmondta, hogy célja megvédeni az örökséget, miközben az SP/300.R útján elindulva a modernebb köntösű élményszerzésben látja a cég jövőjét. A modernizálási koncepció egyébként nem újkeletű a Caterham-nél: CSR néven ugyanis már jó néhány éve kínálják a hagyományos 7 modernizált, igényesebb kivitelét.

Radikális irányváltásokra egyébként nem számíthatunk, ugyanis a jelenlegi vezetőség a helyén marad. A teljes középtávú üzleti tervről a júliusi Brit Nagydíj hétvégéjén rántja le a leplet Fernandes, ahol a Team Lotus büszkén fogja hirdetni a közösséget – végtére is egy R500 filozófiában közelebb áll a Forma-1-es versenyautóhoz, mint például akármelyik utcai Ferrari. A 2010-es rekordnyereség után még fényesebb jövő felé néz a Caterham: „a vezetőséggel együtt célunk a fejlesztés, nem a forradalmi változtatás; a 7-es változatlanul a középpontban marad” – mondta Fernandes a tranzakció ünneplésére kiadott 25 példányra limitált sorozat bemutatóján.

És hogy miért pont a Caterham mellett döntött az üzletember? Saját elmondása szerint mindig is fel szerette volna használni az F1-et valamely autógyártó-üzlet népszerűsítésére. A Lotust célozta be, de végül a Caterham akadt a horgára – elnézve a jelenlegi helyzetet, szerintünk jól járt.

Ha már Caterham: mi sem tudtunk ellenállni a csábításnak. A májust és a jó idő érkezését különleges roadster-élményfalatokkal ünnepeljük, melynek keretében többnapos túrát is megteszünk egy Caterham 7-essel. Hatalmas kompromisszum? Néhány héten belül útibeszámolónkból kiderül.