Az alábbi cikkünk még egy korábbi holnapstruktúrából származik, így előfordulhatnak szerkesztési hiányosságok. Megértésüket köszönjük.

Úgy látszik, hogy a stuttgarti autógyártónak (vagy talán a kecskeméti hazai gyárnak?) nem sikerült szeptember 13-ig, azaz a Frankfurti Autószalon első sajtónapjáig titokban tartania a vadonatúj B-osztály formáját, a típus Magyarországon gyártásra kerülő második generációjáról a korábbi kémfotók után ugyanis kiszellőzött egy hivatalos fotó – sőt, a végleges utastérbe is bepillanthatnak olvasóink.

A gyári galériáig még várni kell (bár vélhetően nem sokáig), viszont az alábbi képek a teljes pompájában mutatják meg a családbarát ötszemélyes egyterűt, amely testvérével, a szintén „kecskeméti” A-osztállyal ellentétben nem a márka új, hanem az elődmodell szendvicsszerkezetű padlólemezére épül, természetesen megtartva a keresztben elhelyezett első motor–elsőkerékhajtás felépítést.

A típus karosszériáján magán viseli a csillagos márka formai jegyeit, de egyértelműen megfigyelhető a hasonlóság a korábbi B-osztállyal, főleg az arányok tekintetében. Ennek ellenére lényegesen nagyobb lesz az újdonság: hosszban 86 mm-t gyarapodott, szélességben 9-et, magassága viszont 4,3 centivel kisebb, vagyis dinamikusabb a 4,36 méter hosszú kompakt kiállása.

Az illetékesek szerint az utastér a csomagtartóhoz hasonlóan nagyobb helykínálattal fogadja a beülőket, és a hagyományos 1/3-2/3 arányban osztott támlák illetve fix ülőlapok helyett a második sorba rendelni lehet majd egy „Easy-vario-plus” nevű „egyterű-szerű” ülés-koncepciót, amellyel megadatik az ülések hosszirányban történő tologatásának lehetősége, ami egy 140 mm hosszú sínen történhet.

A formák teljesen újak, és a változás egyértelműen pozitívan hatott az autóra; belül egyszerűen gyönyörű a B-osztály. Az autó prémium szolgáltatásait 15 vagy 17 centiméteres képernyőn keresztül érhetjük el (természetesen opcionálisan), amelyek a gyártó nagyobb modelljeiből megismert COMAND vezérlési rendszer képességeit foglalják magukban. Emellett a távolságtartó tempomat, a fáradtság-érzékelő, és a gyártó teljes balesetvédelmi rendszere elérhető lesz a B-osztályhoz.

A motorháztető alatt kezdetben egy új fejlesztésű benzines és egy friss gázolajos egység dolgozik majd, mégpedig 2-2 teljesítményszintben. Benzinfronton a turbófeltöltésű 1,6 literes négyhengeres képviselteti magát a B 180-ban 122 lóerővel és 200 Nm-es csúcsnyomatékkal, míg a B 200-ban 156 lóerővel illetve 250 Nm-nyi nyomatékkal. A szintén négyhengeres 1,8 literes dízel a B 180 CDI-ben 109 lóerőt és 250 Nm-t, a B 200 CDI-ben pedig 136 lóerőt illetve 300 Nm-t tud majd, miközben fogyasztása és széndioxid-kibocsátása visszafogott marad: 100 g/km alatti értékekre, és négy liter körüli fogyasztásra számíthatunk.

A későbbiekben csatlakozik a kínálathoz a nagyobb modellekből ismert 2,1 literes dízel, amely 170 és 204 lóerős változatokkal bővíti felfelé a palettát.

Szériában mindegyik erőforráshoz hatfokozatú manuális váltót kapnak a vásárlók, akik felár ellenében egy új 7-sebességes duplakuplungos automatával is párosíthatják az összes motort. A menetdinamikát a mérnökök az autó súlypontjának 30 mm-rel történő lejjebb szállításával igyekeztek fokozni, de természetesen a futómű is teljes áthangolást kapott.

A további részletek a vadonatúj A-osztállyal együtt a Frankfurti Autószalonon derülnek ki a modellről – a szériagyártás Kecskeméten különben rövidesen megkezdődik, a bevezetésre 2012 elején kerül sor.