
A 2011. március 11-én történt katasztrófa nem csupán közvetlenül sújtotta a japánokat. Közvetve is szinte mindenhol érezhető a hatása, hiszen a kisebb-nagyobb áramkimaradások miatt még az épen maradt üzemek sem tudnak üzemszerűen működni, közben pedig már a rekonstrukciónak is folynia kell. A Nissan egyik gyára a földrengés miatt megsérült, ám a Toyotához hasonlóan a többi üzemben is leállásokat iktat be a gyártó.
A Nissan több gyára közül szerencsére csak egyet (Iwaki) érintett közvetlenül a földrengés, de a fegyelmezett japán mentalitásnak és felkészültségnek köszönhetően április közepére helyreállítják a megrongálódott épületeket, nem sokkal később pedig a termelés is újraindulhat.

A többi üzemben gyakorlatilag bármikor vissza lehetne állítani a normális működést, azonban az áramkimaradások és az akadozó alkatrész-ellátás miatt több gyárban április 4. és 8. között szünetel a termelés, ellenben Yokohama és Tochigi üzemekben április 4-én már indulnak a gyártósorok, hogy az előbb említett részlegek hajtásláncalkatrészek iránti igényét kielégítsék.
Ennek megfelelően a Japánon kívüli termelést nem érinti lényegesen a részleges üzemszünet, de az április elején esedékes újraindulásokkal gyakorlatilag nem is válik kardinális kérdéssé az alkatrész-ellátás, hiszen addig a felhalmozott készletekből fedezhetőek az igények, ha pedig hiány lép fel, a gyártási kapacitások csökkentésével korrigálhatnak a szakemberek. Saját üzemein kívül a Nissan kész
A Nissan reménységemegsegíteni beszállítóit is a normalizált termelés mihamarabbi visszaállítása miatt. A Nissan tervei szerint április közepétől már teljes mértékben helyreáll a rend és a katasztrófa előtti ütemben folyhat tovább a termelés. A földrengés miatti leállások következtében nagyjából 55.000 autóval kevesebb készült az adott időszakban, mint az átlagos termelés esetében.
Természetesen a Nissan sem maradhat ki a társadalom megsegítéséből, és a katasztrófa sújtotta övezetek helyreállítási munkálataiból is kiveszi a részét, hogy az emberek mihamarabb folytathassák életüket a normális kerékvágásban.
