Az alábbi cikkünk még egy korábbi holnapstruktúrából származik, így előfordulhatnak szerkesztési hiányosságok. Megértésüket köszönjük.

Jelen pillanatban is izgalmas verseny folyik minden egyes gramm széndioxidért, az autógyártók csatája mára ezen a frontos a legélesebb. Az utóbbi időben itt a Citroën ért el szép eredményt, ugyanis 2012 első negyedévében a Peugeot-val karöltve 2,1 grammal (125,5 g/km-re) csökkentette modelljei átlagos CO2–kibocsátását, és ezzel Európa 27 országát tekintve a legjobb eredményt érte el. A sikert a PSA konszern három erénnyel magyarázza: egyrészt a belsőégésű motorok folyamatos fejlesztésével, aminek köszönhetően átvették a főszerepet a részecskeszűrős HDi dízelmotorok, illetve az új, háromhengeres, kevesebb mint 100 g/km CO2–kibocsátású benzinmotorral, harmadrészt pedig a hibrid és elektromos technológia terjedésével.

 

A start-stop  rendszerrel szerelt, mikrohibrid néven emlegetett e-HDi megoldások a Citroën és a Peugeot kínálatában is általánossá váltak, de nem szabad megfeledkeznünk a Peugeot 3008 HYbrid4, az 508 RXH, valamint a Citroën DS5 HYbrid4 modellekről sem, amelyek a teljes értékű dízel hibrid technológia úttörői. Az elektromos járművekre is egyre nagyobb a kereslet, igaz, itt még csak az általunk is tesztre fogott Peugeot iOn és az ikertestvér Citroën C-Zero tartja a frontot.

2011-ben az új autók átlagos széndioxid-kibocsátása 139,1 g/km volt, amely öt százalékos csökkenést jelent az előző évhez képest. 2010-ben a PSA konszern autóinak átlagos CO2-kibocsátása még 131 g/km volt, előtte csak a Toyota és a Fiat szerepelt - utóbbi 125 g/km-rel az élen.