
Úgy tűnik, szépen sorban a Volkswagen konszern összes márkája megkapja majd a legújabb apróságot. Az up! saját valója után először a Škoda színeiben mutatkozott be a nagyközönségnek, a legújabb kémfotó pedig azt sugallja, hogy a Seat is szemet vetett rá.
Az egyliteres, háromhengeres motorral szerelt városi apróságot a spanyol márka Mii névvel illeti majd, és a magyar fül számára ismét furcsán csengő elnevezés mellett csupán eltérő külső és néhány stílusjegyben megváltoztatott belső kialakítást kap – a lemezek alatt minden megegyezik majd.
Elképzelhetetlen móka - pedig egy boxer farmotor esetében indokolható is lehetne.
Most már csak az jelentene igazi csavart, ha az Aston Martin Cygnet módjára valamelyik házi luxusmárka is lecsapna a törpére. Persze valószínűleg senki nem lesz ilyen bátor, de egy tanulmánysorozat keretében szívesen megnéznénk, hogy mit csinálna a Lamborghini, a Bentley és a Porsche az aprósággal.
