
A Forma-1, mint az autósport egyik pólusa, mindig is a legtöbb harcnak adott teret: nagy vívás megy a jó autó megépítéséért, a jó vezetési képességek és a jó csapat összehozásáért, de a szabályokon, rendelkezéseken is mindig ment a küzdelem. Most pedig a névháború vette kezdetét, melynek eredménye, hogy jövőre több kis autómanufaktúrával is találkozunk majd az F1-ben.
Az egész valahol a Lotus névvel kezdődött, amelyet történetesen két olyan istálló mondott magáénak, akiknek közvetlen kapcsolata nincs a neves autógyártóval. A helyzet még bonyolultabbá vált, amikor a Lotus valójában elkezdett együttműködni a Renault F1 csapatával, melynek eredményeképpen két csapat is viselte a brit sportautó-nevet.
A nagy küzdelem tárgya: a Lotus név.
Most végre megoldódik a párharc: a Team Lotus névre hallgató maláj istálló tulajdonosa ugyanis megvásárolta a szívünknek oly’ kedves Caterham-et, amely befektetéssel összhangban jövőre új nevet kap az Forma-1-es csapat is.
A 2012-es Caterham mellett a Virgin Racing is új zászló alatt indul: a Marussia, az orosz egzotikus autóműhely nevét viseli majd a csapat, amely tavaly szerezte meg az istálló tulajdonjogait.
A Marussiát még autós körökben is kevesen ismerik.
Ilyenkor nyilván a fordított márkaérték-növelő hatásról sem szabad megfeledkezni: bár a Caterham korábban már piacra dobott Forma-1-es fényezéssel ellátott szériát, kíváncsian várjuk, hogy a kis manufaktúrák hogyan kamatoztatják majd F1-es hírnevüket.
