
Eddig a Peugeot EX1 volt a Nordschleife elektromos királya, ám státusza csakhamar változhat. A Toyota ugyanis elektromos sportautót épít, melynek célja éppen a zöld pokolbéli körrekord megdöntése lesz.
Az elektromos prototípus nevéről egyelőre hallgat a gyártó, de a többi adat terén szerencsére közlékeny. Így például már azt is tudjuk, hogy augusztus 29-én fognak ideális időjárási viszonyokért hitük szerint imádkozni vagy éppen táncolni a mérnökök, hogy az erre született sportoló megdönthesse a 9:01 másodperces rekordot.

Lehetetlen dolga bizonyosan nem lesz. Az autó 41,5 kWh-s lítium-kerámia akkumulátorai két elektromotort is táplálnak, összesen 375 lóerőt és 800 Nm-t szorítva ki magából. Ezzel a kompromisszummentes Toyota 3,9 szekundum alatt gyorsíthat 0-ról 100 km/h-ra, miközben végsebessége 260 km/h lesz – ennek pedig jó haszna válik majd a Döttinger Höhe egyenesében száguldva. Egyenesben tehát a különc gép nem gyorsabb a Peugeot formás különlegességénél, úgyhogy kanyarban kell nagyon összeszednie magát az együléses versenyautónak – amire a kialakítást nézve, valljuk be, bőven van esély.
Mi kíváncsian várjuk a rekorddöntést – az eredményről pedig azonnal beszámolunk.
