Az alábbi cikkünk még egy korábbi holnapstruktúrából származik, így előfordulhatnak szerkesztési hiányosságok. Megértésüket köszönjük.

A Mazda RX-8 utódját, illetve az RX-7 reinkarnációját már mindenki izgatottan várja, így nem csoda, hogy az internet időnként megtelik hírekkel egy-egy érkező, Wankel-motoros újdonság hírével.

A legutóbbi információk szerint az RX-9 néven érkező típus a Toyotától kölcsönzött hibridtechnikát veti harcba, miközben a lemezek alatt az áhított 300 lóerő körüli teljesítményű forgótárcsás motor helyett egy jóval visszafogottabb példánnyal találkozhatunk. A gazdaságos üzemelésről és a nyomatékról turbófeltöltés helyett az elektromotor gondoskodik majd.  Ezzel, ha nem is találnak tökéletes megoldást a selymes járású és örömmel forgó Wankel-motor problémáira (magas üzemanyag-fogyasztás és emisszió), továbbra is életben tartanak egy értékes és különleges technikát.

Képeinken a 2010-ben bemutatott Mazda Shinari koncepció.

Ha nem is hamarosan, de minden kiderül 2013 végén, a premier várható időpontjában.