Az alábbi cikkünk még egy korábbi holnapstruktúrából származik, így előfordulhatnak szerkesztési hiányosságok. Megértésüket köszönjük.

A vezér, Stefan Jacoby állítása szerint a Volvo nem tervezi a luxusosztályba való belépést, így a svédektől nem érkezik konkurens a Mercedes S-osztály és társai számára.

„Még túl korai lenne nekünk a szegmensbe való belépés,” mondta, „így még a közép és hosszú távú terveink között sem szerepel ez a lépés. Nem építünk nagyobb autót, mint a (Kínában elérhető) S80 L.” Pedig a Sanghaji Autószalonon leleplezett Universe tanulmány ennek épp az ellenkezőjét sugalmazta, ám mint kiderült, azt csak formairányzat-tanulmánynak szánta a gyártó.

Az Universe formatanulmány, nem feljebblépési szándék.

Helyette az erőforrásokat az új, nagymértékben módosítható platformra koncentrálják az illetékesek, amely az őszi, frankfurti bemutatkozást követően az S40-től az S80 L-ig az összes jövőbeni Volvo alapját adja. Mindenesetre erőforráshiányra most nem panaszkodhatnak a fejlesztők, hiszen az új tulajdonos – a kínai Geely – óriási piaccal jutalmazta a svéd prémium gyártót, ígéretes jövő elé állítva azt.