Az alábbi cikkünk még egy korábbi holnapstruktúrából származik, így előfordulhatnak szerkesztési hiányosságok. Megértésüket köszönjük.

A kedves olvasó talán a Forma-1-es közvetítések alkalmával találkozhatott leggyakrabban a KERS, azaz Kinetic Energy Recovery System (mozgási energiavisszanyerő rendszer) kifejezéssel, ám hamarasan a civil autók is magukénak tudhatják eme különleges extrát – ezúttal a Porsche vezetősége döntött az eszköz beépítéséről.

A legfrisseb információk szerint a Porsche 911 következő, 2012-es generációjának minden darabja KERS-sel gördül ki a gyárból, azaz a lendkerekes szerkezet alapfelszereltségként jelenik meg a legendás modell utódjában. A rendszer fékezés közben gyorsítja fel a lendkereket és tárolja az Jobb gyorsulás és fogyasztás a KERS eredményeenergiát abban, amíg az elektronika úgy nem dönt, hogy felhasználja a lassulás alatt begyűjtött „gyorsítószert”.

Nem lesz gond a KERS elhelyezésével sem, hiszen az új modell nagyobb – egészen pontosan 10 centiméterrel hosszabb – tengelytávval érkezik, ami lehetővé teszi, hogy a sebességváltó és a motor között beépítésre kerüljön az utcai Porschékban eddig még nem alkalmazott eszköz. Persze emiatt egy kis többlet tömeg is keletkezik a fedélzeten, azonban az alacsony beépítés miatt az autó súlypontja ezáltal még közelebb tolódhat az aszfalthoz.

Az így felgyülemlett erőtartalék felhasználásával még vehemensebb gyorsítások érhetőek el, ráadásul mivel a fékezésből visszanyert energiát hasznosítjuk újra, a fogyasztás jelentősebb mérséklődése is további pozitívumként jelenik meg. A KERS által végre megint szivárog valamicske a kőkemény versenysportból a szériagyártású autók felé, ami az utóbbi időben már nagyon hiányzott az autóiparból.

Képek: Worldcarfans