
Már régóta tudni lehet, hogy a Maybach szekere a Mercedes hathatós segítsége ellenére sem halad jól. A Rolls-Royce – a legnagyobb rivális – végtére is még a saját piacán, Németországban is másfélszer annyi autót adott el eddig 2010-ben, mint a hazai vásárlóerőben hiába reménykedő márka.
A Financial Times jelentése szerint a Mercedes most az Aston Martinhoz fordul, hogy újra fényesen csillogjon a Maybach emblémája, átengedve a brit gyártónak az új generáció tervezését és építését. Ehhez a német prémiumgyártó szolgáltatja majd a technológiát, melyből a szigetországi márka más típusai is hasznot húzhatnának. A kihelyezés tehát mindkét félnek előnyére válna – ha azzal a feltételezéssel élünk, hogy sikerül fellendíteni a márkát.
A legnagyobb előrelépést az jelentené, ha sikerülne kialakítani a Maybach saját stílusát, melyben nagy segítséget fog jelenteni a külsős ihlet, így vélhetőleg sikerül majd kilépni az S-osztály árnyékából.

