Az alábbi cikkünk még egy korábbi holnapstruktúrából származik, így előfordulhatnak szerkesztési hiányosságok. Megértésüket köszönjük.

„Nem csak a 20 éveseké a világ” – tartja a már-már elcsépeltnek is nevezhető idézet, ám az elmúlt hétvégén a Hungaroringen épp a 20 éveseké volt a főszerep, hiszen pontosan két évtizede gördült le a szentgotthárdi futószalagról az első Opel Astra, az akkor született Opel Magyarország első gyermeke.

20 év nagyon hosszú időnek számít az autóiparban és ez az Opel családi napján is tökéletesen körvonalazódott. Az elsőként legyártott, eddig mindössze 18 km-t futott  1.6-os F-Astrától nem messze az összes modellt, a rüsselsheimiek gyakorlatilag teljes palettáját kiállította a hazai képviselet - a Hungaroringre kilátogatók beülhettek és megtapasztalhatták, hogy hova jutott a villámos technika az Astra F óta; mi több, a csúcsmodern Ampera is megmutatkozott a magyar közönségnek.

A legendás darabok mellett az Ampera is megjelentPersze nem csupán az új modellek nyújtottak érdekes látnivalót: a veterán gépcsodák mellett az igazán különleges példányokról sem kellett lemondani, így többek közt DTM-es Calibra, Lotus Omega, szívfájdítóan szép GT, Manták, Kadettok és egyéb finomságok színesítették a szombati napot, de nem maradhatott ki a RAK2 névre keresztelt 1928-as rakétaautó és a terepralis Antara sem - a kupás Astrák pedig már jóformán kötelező jelleggel tették tiszteletüket.

Egyébként az Opel teljesen hű volt a beharangozott családi naphoz, hiszen a kilátogató famíliák minden tagjának kínáltak változatos programokat.

Az egyéni kiállítók serege

A hölgyek a fodrászatot látogathatták, az apukáknak a Triumph fehérnemű bemutatója okozott maradandó élményt, a gyerekeket pedig A kupások is köröztekmatchbox-szoba, ugrálóvár, számtalan csocsó asztal, távirányítós autók, Kresz verseny, a színpad színes programjai és sok egyéb látványosság, például műrepülő bemutató foglalta le. A tinédzserek idegrendszerét SP fellépése tette próbára, az este folyamán viszont már igazán színvonalas zenekarok, a Tankcsapda és a Zanzibár léptek fel a a hűtővízzel fellocsolt, majd felszórt 13-as kanyarban.

A kiállított autók sokaságát a lelkes Opel-rajongók autói és a Magyar Opel Tulajdonosok Egyesülete, valamint a Magyar Veterán Opel Klub tagjai gyarapították tovább, amelyek közt szép számmal jelent meg gyári és igényes tuningolt darab is, de természetesen túlcsicsázott példányok sem hiányozhattak a repertoárból.

Az Autó Pult csapata ezúton további sikeres piaci szereplést és legalább ilyen eredményes évtizedeket kíván az Opel Magyarországnak! Boldog 20. születésnapot!