
Az Opel Insignia kínálatában eddig is már csupán egyetlen szívó erőforrás, az 1,8 literes benzines volt fellelhető, ám hamarosan kikerül a kínálatból a technológiáját tekintve a mai erőforrásokhoz viszonyítva elavult egység, helyét pedig az Astrában is remeklő 1,4 literes turbómotor veszi át.
Az 1,4-es turbómotor bíztató teljesítményt nyújtott a tesztek alkalmával, 140 lóereje és 200 Nm-es csúcsnyomatéka abszolút kielégítő, az ehhez párosuló 5,5 literes fogyasztás, illetve a 129 g/km-es kibocsátás szintúgy megelégedésre ad okot. Épp ezért abszolút logikus lépés az Opel részéről az azonos teljesítményű, ám 25 Nm-rel soványabb szívó 1,8-as benzines nyugdíjazása, aminek helyébe a kisebb lökettérfogatú turbós négyhengeres lép.

Másik részről a dízelmotorok tekintetében is történt némi változás, ugyanis ezentúl az ecoFLEX modellek a kétliteres turbódízellel felvértezve megfelelnek a szigorúbb, Euro5-ös szabványoknak. A négyhengeres öngyulladósok továbbra is 130, valamint 160 lóerős teljesítményszinten
Takarékosabb és tisztább lettlesznek elérhetőek, ám mostantól start-stop funkció is jár hozzájuk.
Az autó aljának aerodinamikusabb kialakítása és az alacsony gördülési ellenállású abroncsok még jobb fogyasztási és kibocsátási eredményeket tesznek lehetővé. Habár a menetteljesítmények nem változtak, a széndioxid-kibocsátás 10 %-kal, 129-ről 116 g/km-re (ill. az erősebbik verzió esetében 115-re) csökkent. Így a legtakarékosabb Insignia beéri 4,4 liter gázolajjal is 100 kilométeren.
