Az alábbi cikkünk még egy korábbi holnapstruktúrából származik, így előfordulhatnak szerkesztési hiányosságok. Megértésüket köszönjük.

Az Opel Insignia kínálatában eddig is már csupán egyetlen szívó erőforrás, az 1,8 literes benzines volt fellelhető, ám hamarosan kikerül a kínálatból a technológiáját tekintve a mai erőforrásokhoz viszonyítva elavult egység, helyét pedig az Astrában is remeklő 1,4 literes turbómotor veszi át.

Az 1,4-es turbómotor bíztató teljesítményt nyújtott a tesztek alkalmával, 140 lóereje és 200 Nm-es csúcsnyomatéka abszolút kielégítő, az ehhez párosuló 5,5 literes fogyasztás, illetve a 129 g/km-es kibocsátás szintúgy megelégedésre ad okot. Épp ezért abszolút logikus lépés az Opel részéről az azonos teljesítményű, ám 25 Nm-rel soványabb szívó 1,8-as benzines nyugdíjazása, aminek helyébe a kisebb lökettérfogatú turbós négyhengeres lép.

Másik részről a dízelmotorok tekintetében is történt némi változás, ugyanis ezentúl az ecoFLEX modellek a kétliteres turbódízellel felvértezve megfelelnek a szigorúbb, Euro5-ös szabványoknak. A négyhengeres öngyulladósok továbbra is 130, valamint 160 lóerős teljesítményszinten Takarékosabb és tisztább lettlesznek elérhetőek, ám mostantól start-stop funkció is jár hozzájuk.

Az autó aljának aerodinamikusabb kialakítása és az alacsony gördülési ellenállású abroncsok még jobb fogyasztási és kibocsátási eredményeket tesznek lehetővé. Habár a menetteljesítmények nem változtak, a széndioxid-kibocsátás 10 %-kal, 129-ről 116 g/km-re (ill. az erősebbik verzió esetében 115-re) csökkent. Így a legtakarékosabb Insignia beéri 4,4 liter gázolajjal is 100 kilométeren.