Az alábbi cikkünk még egy korábbi holnapstruktúrából származik, így előfordulhatnak szerkesztési hiányosságok. Megértésüket köszönjük.

Ősszel már felbukkant néhány kósza hír, melyek szerint a Datsun visszatér az autógyártók világába, ám ezúttal már hivatalos tényként közölhetjük a valaha eltűnt márka újbóli életre hívását. Önerőből már képtelenség lenne újra próbálkozni: a Datsun is a Nissan hathatós segítségével kezdhet újra modellek gyártásába, pontosan úgy, ahogy valamikor régen is tette.

A Datsun 1932 és 1981 között működött, aztán néhány modellt átvett a Nissan, a Datsunra pedig agónia várt. Olyan autók tették híresé a mára kihalt márkát, mint a 270Z sportmodell, a Cherry vagy a Sunny. Azonban pont a Nissan próbál most új életet lehelni belé, ezzel három márkát magába foglaló konszernné hízlalva magát. A prémium Infiniti autók mellett a hagyományosabb értékeket a Nissanok viszik tovább, míg a költséghatékony megoldások a Datsun szimbólumát viselik majd, ha minden jól megy, már 2014-től.

Itthon vélhetően nem fogunk egy ideig Datsun márkakereskedésekkel találkozni, a Nissan újjáélesztett márkája ugyanis elsősorban Indonézia, India és Oroszország piacára termel majd olcsó és könnyen eladható autókat. A sikerért nem kevesebb, mint 250 millió fontot mozgósít a japán gyártó – jelentette be Carlos Ghosn, a Renault-Nissan vezére. A cél nem kisebb, mint az említett térségben 2014-ben 250.000 jármű értékesítése, amivel a piac meghatározó szereplőjévé léphetnek elő.

„Egy abszolút zöld, megfizethető autó lesz, kis lökettérfogattal és jórészt helyben készülő alkatrészekkel. Fantasztikus autó lesz. A Datsun név mintegy 80 évnyi tapasztalatot jelent a japán autógyártásban, a Nissannak pedig roppant fontos eleme” – tette hozzá Ghosn.