
Bár még semmilyen hivatalos információ nincs a vadonatúj videón szereplő X6 M részleteiről, a BMW máris gondolkodóba ejtette az autós médiát. A kitakart, elhomályosított részek őrzik az autó titkát, azonban könnyen lehet, hogy dízelmotorral vértezik fel a legnagyobb bajor SUV-t az M-divízió garázsában.
Morcos tkintetével is ölni fog a dízel X6 MKacsa vagy a rideg valóság? Hamarosan kiderül, azonban bizonyos információforrások már biztosra veszik, hogy a BMW X6 M motorházában a megszokott benzines sportmotor (4,4 literes, 555 lóerős biturbó V8) mellett egy 50d nevű gázolajos is teljesíthet szolgálatot. Ha mindez beigazolódik, akkor a dízel SUV a háromliteres, hathengeres öngyulladós 381 lóerejével és 700 Nm-es csúcsnyomatékával léphet színre, amivel bizony tekintélyt parancsolna. Persze nem lehetünk benne biztosak, mit főznek épp az M GmbH boszorkánykonyhájában, azonban a videón az autó fenekén feltűnő homályos felirat körvonalaiban a típuskód végén jól kivehetően szerepel a 'd' betű.
Ezen túl a sportosságot és erőt kihangsúlyozó elemek mellett vélhetően új, LED-es fényszóróval és hátsó lámpával fiatalodik az X6 M. Hamarosan kiderül az igazság: amint a hivatalos gyári információk kezünkbe kerülnek, jelentkezünk.
