
Már nem meglepő, hogy a benzinmotorok kínálatát szinte mindenhol a turbós egységek uralják, ám az utóbbi időben a lökettérfogat terén is jelentős csökkenések tapasztalhatóak,elég csak a Ford egyliteres háromhengeresére asszociálni. Az Opel semmit nem bíz a véletlenre és hasonló ösvényre lép.
Nekünk a jó hír az egészben az, hogy a három új erőforrást mind a szentgotthárdi üzem új, rugalmas gyártósorral szerelt FlexPlant csarnokaiban készítik majd, ahol az épp aktuális piaci igényeknek megfelelő arányban tudják készíteni a szóban forgó motorokat. Az Opel a trendeknek megfelelően a dízelmotorok kínálatát egy 1,6 literes, közepes lökettérfogatú egységgel váltaná ki, amelynek teljesítménye nagyjából a jelenlegi kétliteres öngyulladósok szintjén lesz - ez a dízelmotor a torinói fejlesztői központ érdeme. Tehát ha minden jól megy, akkor 160 lóerő környékén teljesítő dízelmotort pozicionálna az Opel az új, 195 lovas biturbó kétliteres alá.
Benzinesek terén egy kisebb, háromhengeres turbómotorra számíthatunk, amit érdekességképpen pont az Egyesült Államokban, az öblös V8-asok hazájában terveznek.
A lökettérfogatot illetően pontos információkkal még nem rendelkezünk, azonban több mint valószínű, hogy itt is egy liter környékére várjuk a végeredményt, teljesítmény tekintetében pedig a szívó 1,6-osok 100-110 lóerejének megfelelőre számíthatunk. A nagyobbik, európai fejlesztésű benzines lökettérfogata 1600 köbcentiméter környékére várható, teljesítménye pedig akár a 200 lóerőt is elérheti, így gyakorlatilag minden jelenlegi egységet turbómotorral váltanának ki a rüsselsheimiek. Az új három- illetve négyhengeres egységek 2013-ra készülnek el, a velük érkező autókat pedig 2014-ben próbálhatjuk ki első ízben.
