Éppen húsz esztendeje annak, hogy 1991-ben megnyitotta kapuit az esztergomi Suzuki gyár. Gyorsan eltelt ez az idő, főleg ha figyelembe vesszük, hogy a napokban a kétmilliomodik autó is legördült a gyártósorokról. A lángvörös Suzuki Swift volánja mögött pedig Gyulay Zsolt, a Magyar Olimpiai Bizottság alelnöke ült, aki egyúttal annak is örülhetett, hogy a gyár további 50 járművel segíti a MOB londoni olimpiára való felkészülését. Húsz év alatt pedig az első generációs Swifttől kezdve a Wagon R+, Ignis és SX4-en keresztül számos típus köszönheti létét a szorgos hazai kezeknek, akik szinte hihetetlen eredményeket produkáltak.
Randevún a régi és az új - katt a teszthez!
A gyárban ugyanis 3400 embert foglalkoztatnak, az első körös beszállítóknál pedig 18.000 munkahelyet és további 84 cégnél 32.600 állást tart fent a Suzuki. Gyors összeadás után pedig arra is fényt deríthetünk, hogy mindez a hazai munkahelyek egy százalékát teszi ki, akik 1,4 milliárd eurós eredménnyel a magyarországi exportbevételek két százalékát generálják. Mindezek mellett a gyár mintegy 347 milliárd forintot fordított fejlesztésre, s Hisashi Takeuchi elmondása szerint a folyamatos beruházásoknak köszönhetően egyetlen fillér sem vándorol külföldre, azaz egy ízig-vérig magyar gyárról beszélünk.
Ötajtósként is bizonyított - link a teszthez
A jeles évfordulónak köszönhetően pedig azok, akik szeptember 25-ig kipróbálnak egy Suzukit, sorsoláson vesznek részt, amin 20 szerencsés kétmillió forint kedvezményt nyer egy hazai Swift árából. A szerkesztőségünk által több ízben is tesztelt modell pedig bizonyosan nem okoz majd csalódást senkinek, így már akkor is érdemes jelentkezni a próbakörre, vagy betérni egy márkakereskedésbe, ha kíváncsiak vagyunk arra, hogy mire is képes a hazai autóipar, amikor lehetőséget kap a fejlődésre.

