Az alábbi cikkünk még egy korábbi holnapstruktúrából származik, így előfordulhatnak szerkesztési hiányosságok. Megértésüket köszönjük.

Az autóversenyek iránt érdeklődő olvasóknak nem is kell mondani, hogy a német túraautó bajnokság méltán az egyik leghíresebb és legkeményebb széria Európában, ráadásul a következő évi futamok még kiélezettebb csatákat ígérnek. Az Audi és a BMW pedig a hangulatot tovább fokozandó, szinte egyszerre leplezte le a következő szezonon induló büszkeségeit.

Mindent összevetve a BMW hozta a tőle elvárható szintet és igazán vérszomjas fenevadat varázsoltak az M3 köré – fenyegetően kivillan a nyers karbon, a kerékív-szélesítések pedig agresszívabbak talán nem is lehetnének. Ám még nem tartunk a végleges formánál, a 2012-es szezon kezdetéig a mérnökök természetesen csiszolgatják és finomítják a győzelemre éhes versenyautó alkatrészeit. A nagyközönség Minden szögből kíméletlen versenygép élőben a szeptemberben esedékes Frankfurti Autószalon alkalmával csodálhatja meg első ízben a német versenypályák újdonsült ördögét, amely a legfrissebb szabálymódosításoknak is megfelel és a gyártó 480 lóerős V8-asát hordozza gyomrában.

„A DTM-be visszatérés egyben a gyökereinkhez való visszatérést is jelenti számunkra” – mondta Dr. Klaus Draeger, a vezetőség egyik tagja – „a prémium szektorban jelen lévő ellenfeleinkkel szállunk harcba a pályán és őszintén szólva már nagyon várjuk a küzdelmet. Régebben is élveztük a sikereket, de biztos vagyok benne, hogy 2012-ben ott folytatjuk a történetet, ahol annak idején abbahagytuk”. A propelleres bajor márka ráadásul úgy tűnik, tényleg nem bíz semmit a véletlenre és olyan pilótákat kaparintott meg, akik tapasztaltak abban, hogy kell sikert sikerre halmozni: az M3-asok pilótái között ott lesz a WTCC-ben edződött Andy Priaulx és Augusto Farfus is.

Hogy biztosan izgalmas futamokban legyen részünk, az Audi sem tétlenkedett és a C osztályos Coupéval újító Mercesdes-Benzhez hasonlóan a négyajtós szedánt ők is kupéra cserélték: a 2004-es bajnok A4 helyett immáron az R17-es kódnéven futó A5 DTM izzasztja majd meg a vetélytársakat.

A gyáriak túl sok információt nem osztottak meg az új versenyautóval kapcsolatban, annyit azonban a biztonság kedvéért megszellőztettek, hogy a különösen masszív karbon vázat acél bukócső erősíti tovább, ami a legújabb biztonsági szabályozásoknak is megfelel. Az erő forrása itt is nyolc henger kőkemény munkájában rejlik: az A4-ből származó V8-as 460 lóerőt továbbít a kerekek felé.