A Porsche háza tájáról már többféle információt kaptunk a belépő szintű roadsterrel kapcsolatosan, volt már hír arról, hogy mindenképp bevezetik, de ennek ellenkezője is keringett a levegőben az utóbbi időben. A kérdésre még mindig nincs egyértelmű válasz, de inkább a pozitív irányba tolódik el a szituáció.
Néhány hónapja maga a Porsche vezér, Matthias Müller húzta meg a gyeplőt a modell fejlesztésénél, ám ezúttal pozitívabb hozzáállást tapasztaltunk tőle: „Mikor van a megfelelő időpont ennek a modellnek a bevezetésére? Most? Három év múlva? Vagy öt-hat?”. Erre licitált rá a vezetőségből Bernhard Maier: „Jelenleg nagy rohanásban vagyunk. Jelen pillanatban olyan friss és fiatal modellpalettával rendelkezünk, mint soha máskor a történelmünkben”. Ezzel egyértelművé látszik válni a helyzet, miszerint csak időzítés kérdése a legkisebb zuffenhauseni érkezése.

Amennyiben bármilyen kockázatot jelenthet egy ilyen modell piacra dobása, bizonyosan eltolják a fejlesztést és a bemutatást egy későbbi időpontra. Továbbá azt is állítják a Porsche vezetői, hogy az autó már zöld utat kapott, így akár 2-3 év múlva be is futhat. Emellett az 550 Spyder szellemiségét továbbvivő négyhengeres Boxster is szóba került, amely a friss modell különleges változata lesz. Habár a gyártó nem adott ki semmilyen információt ezzel kapcsolatban, a sejtések szerint 2,5 literes lökettérfogatról és nagyjából 300-360 turbós, illetve 200 körüli szívó lóerőről beszélhetünk.
