Az alábbi cikkünk még egy korábbi holnapstruktúrából származik, így előfordulhatnak szerkesztési hiányosságok. Megértésüket köszönjük.

A hétvégén Portugália második legnagyobb városába, Portóba látogatott a túraautó-világbajnokság mezőnye, hogy teljesítsék a sorozat 6. futamát a nagyon változatos és rettentően szűk városi pályán.

Norbiéknak nem sikerült a szombati nap. Nem működött az autóban az időmérő óra, amely nélkül márpedig nagyon nehéz sakkozni a köridőkkel, ráadásul a versenygép sem ment jól, és a 2. szabadedzésen fellépett fékprobléma miatti amortizáció is nehezítette a csapat dolgát. Nem tudtak menni a legjobb BMW-s Coronel után, így végül az első futamra a nyolcadik, míg a második csatára a hetedik rajtkockát szerezték meg. Ráadásul a betonfalakkal és korlátokkal szegélyezett portói, városi pályán nagyon nehéz előzni, s a kakaskodásokat sem díjazzák a falak, így nem volt túl jó előjel a mezőny sűrűjében kezdeni.

Az első futam elején természetesen a Chevy-s különítmény a megszokott módon elhúzott a többiektől - első helyen Menu, kicsit lemaradva utána Müller és Huff - biztosítva ezzel az izgalmakat a versenyen. Huff a féktávokon vészesen tolta le a pályáról Müllert, aki a kigyorsításokon mindig szerzett egy kis előnyt és tartotta pozícióját a végéig. A pódiumra a Chevrolet-es csapat állhatott fel az előbb említett sorrendben.

Norbinak elég jól sikerült a rajt, szorongatta a Volvós Dahlgrent, aki aztán felvette a nyúlcipőt és ellógott a narancs BMW elől. Ezt az előnyt csak a 8. körre sikerült ledolgoznia Michelisznek, de előzést már nem tudott bemutatni, így végül a nyolcadik helyen intették le. Izgalmat még a hátul küzdő BMW-k előzgetései nyújtottak, illetve ahogy Villa nekicsapta autóját a falnak. Szegény versenygép úgy nézett ki féloldalason rostokolva a pályán, mint egy lerobbant BKV-busz.

Majd következett a második futam. Michelisz a rajtnál zseniális reakcióval kerülte el az előtte lefulladt Volvót, ezzel már az első körben elcsípte az ötödik helyet, Menu viszont beragadt a mezőny sűrűjébe. Elöl D’Aste kapta el a rajtot, ezzel maga mögött tartva a két Chevy-st, Müllert és Huff-t. A negyedik körben végül Müller megelőzte a BMW-t, Huff viszont maradt a bajor mögött.

Ráadásul a britet hátulról megszorongatta Monteiro, sőt, megkapta a Seat fényszóróját is, csak hogy ne nézegesse a visszapillantót. Így Huff inkább az előzésre koncentrált ahelyett, hogy hátranézett volna, aminek meg lett az eredménye: D’Aste-t bedarálta ő is, így már lehetősége volt rohanni Muller után, akit a végén sikerült megelőznie.

Viszont mielőtt a komplett mezőny átverekedte volna magát szegény D’Aste-n, kiderült, hogy ő kiugrott a rajtnál, ezért ki kellett gurulnia a boxutcába egy kis büntetésre: ezzel Norbi már a negyedik!  Ráadásul honfitársunkat a mögötte autózó Coronel sem tudta megszorongatni csak a végén, így a két utolsó idegőrlő kör után Norbi megőrizve pozícióját, negyedik helyen ért célba Huff, Müller és a hazai kedvenc, Monteiro mögött.

Persze ezzel még nem volt vége, hiszen szerencsétlen D’Aste-t az utolsó körben felöklelte Bennani, csakhogy teljesen kiborítsa az olaszt és versenyautóját, melynek annyira elege lett a versenyzésből, hogy az ütközéskor még az ajtaja is kinyílt, gyakorlatilag tudatosítva gazdájában: ez már neki sok, szálljon ki a járműből.

Norbi egyébként jelenleg a 7. helyen áll a bajnokságban.