.jpg)
A koreai gyártó kiszellőztetett néhány előzetes képet legfrissebb koncepciójáról, amelynek nevét még nem árulták el nekünk az illetékesek. Sajnos egyelőre a technikai részletek kapcsán is csak találgathatunk, ám annyit már tudunk, hogy a modellt hátsókerékhajtással álmodták meg tervezői.
Kicsit jobban elmélyedve a dolgokban úgy gondoljuk, hogy a koncepció a Hyundai (amely nem mellesleg a KIA testvérmárkája, és a két gyártó szinte minden fejlesztésben osztozik) Európában nem forgalmazott Genesis modelljén alapulhat, ami arra engedne következtetni, hogy kizárólag V6-os vagy V6-as benzinmotorok dolgoznának a motorháztető alatt.
.jpg)
Ennek ellenére biztosak vagyunk benne, hogy a kor követelményei illetve az európai vásárlói igények miatt feltöltött négyhengeres benzineseket és szintén négyhengeres turbódízel egységeket is találunk majd a motorháztető alatt, ha elkezdik szériában gyártani a négyajtós, négyszemélyes kupét, amelynek fejlesztése teljes egészében a márka németországi központjában történt.
A sorozatgyártás kérdése különben az érdeklődés függvényében kerül megválaszolásra a KIA vezetőségétől, akik szerint egyelőre piackutatási céllal mutatják be Frankfurtban a tanulmányt – hogy felmérjék a különböző „rétegkategóriákban” az érdeklődést a KIA szemszögéből. Az sem titok egyébként, hogy további hasonló célt szolgáló típusokra is számíthatunk a márkától a közeljövőben.
.jpg)
