
Az Audi két fontos bejelentésével indítjuk a hetet. Egyrészt az A1 is kap a hengerlekapcsolással operáló, így még takarékosabb 1.4 TSI erőforrásból, másrészt örömmel jelenthetjük, hogy a sportosabb verzió, azaz az S1 érkezése bizonyos, mégpedig 2013 végére időzítették a németek a premiert.
Az izgalom és az élmény garantált, hiszen a gyári sportváltozat alapját az eddigi információk alapján az igazi kuriózumnak mondható A1 Quattro alapjain éled fel, ám orrában a kétliteres turbós benzines visszafogottabb kiadása ül majd, persze ez is bőséggel elegendő lehet egy törp megbolondításához. A 185 lóerős 1.4 TSI-nél bizonyosan erősebb lesz, de a 256 főt számláló ménessel rendelkező A1 Quattro teljesítményszintjét biztosan nem éri el. További fontos tény, hogy a négykarikások összkerékhajtási rendszere az S1-ből sem marad ki. Kilátás van még egy igazán durva, RS1 változatra is, ám a gyári forrás szerint az még nem kapott zöld utat a vezetőktől.
A másik hír az ingolstadtiak háza tájáról egy igazi ínyencfalat a technika fanatikusai számára. A németek a 4.0 TFSI-ben is foganatosított hengerlekapcsolásos technológiát valósították meg a kis négyhengeresben is, aminek köszönhetően alacsonyabb fogyasztás és kibocsátás jelentkezhet. A COD névre keresztelt rendszer részterhelés esetén lép működésbe, amikor is a vezértengelyen kialakított megvezetők és a hozzájuk tartoző aktuátorok segítségével eltolja a két középső (2-es és 3-as) hengerhez tartozó bütyköket egy bordás tengelyrészen.
Így az adott hengerek nem végeznek munkát, leáll a hozzájuk tartozó befecskendezés is, a szelepek pedig nem nyitnak, így nem komprimálja feleslegesen az adott henger a közeget. A megnövekedett hatékonyság kétségkívül érdem, egészen pontosan 4,1 literre sikerült lenyomniuk az egyébként 5,3 literes étvágyat a 140 lovas TSI esetében, ami 122 g/km-es CO2 kibocsátás helyett immáron 109 g/km-es értéknek nak felel meg.
