Úgy tűnik, hogy imáink messzire szállnak, mert „Autógyártók ébresztő!” című fohászunk az Egyesült Királyságban került meghallgatásra. A nagy tradíciókkal rendelkező Morgan ugyanis retro stílusú sportautói mellett ezúttal 58 éves hagyományait kívánja feléleszteni. A háromkerekű piacra dobásával a vállalat a múltba való visszatekintéssel keresi a jövőbe vezető utat.
Járt utat a járatlanért (legközelebb) el ne hagyj!
Az 1909-től 1953-ig gyártásban lévő élményautó persze ezúttal a modern technikára támaszkodik, noha az előzetes tervekkel ellentétben a hajtásról nem a Harley Davidson erőforrása gondoskodik, hanem az S & S elnevezésű motorspecialista által épített kéthengeres V-motor repíti az újdonságot - nem kevesebb, mint 115 lóerős teljesítménnyel. Ha a modell kialakításának köszönhető közvetlenség nem lenne elég ahhoz, hogy a vezetés során a mosoly legyen hű útitársunk, akkor a közvetlen kapcsolások élményéről a Mazda ötsebességes váltóműve gondoskodik.
A Morgan képes az egyedi igények kielégítésére
A külső megjelenés vonatkozásában a brit gyártó a megrendelők minden igényét képes kielégíteni, de javaslatuk szerint a katonai motívumok alkalmazása illik a legjobban a típushoz. A lehetőségek tárháza szinte végtelen, így legyen szó nemzeti zászlókról, versenycsíkokról, számozásról, vagy agresszív cápa tekintetről, egyetlen igény sem maradhat kielégítetlenül. A képen látható példány polírozott elemei már az opciós lista részei, hiszen alapesetben ezeket az alkatrészeket matt-feketére fényezik a Morgan műhelyében.
A vidám hangulat garantált. A váltót a Mazda szállítja.
Az utasfülkében folytatódik a hadászatra és a repülésre vonatkozó utalások sorozata, hiszen a kárpitozást és a műszerek kialakítását is az aviatika ihlette. A nettó áron 8,3 millió forintba kerülő ritkaság megszerzése nem olcsó mulatság, de a gyártó szerint a háromkerekű megfelel az Európai Unió közúti és környezeti előírásainak. Persze egyáltalán nem biztos, hogy ez a felvetés a magyar hatóságok jóindulatát is kiváltja.
