Április 4-én, azaz a mai napon mutatkozott be a Fisker második autója. A kiterjesztett hatótávú különlegesség, a Fisker Karma már jól ismert Olvasóink számára, ahogy az a tény is, hogy az amerikai illetőségű gyártó a paletta bővítésén dolgozik. Ezúttal az Atlantic hivatalos fotói és videója érkezett meg szerkesztőségünkbe, amelyeken büszkén pózol a Karma kisöccse.
Könnyen csábít a formájávalEddig leginkább csak a Nina projektnév volt ismert az autóval kapcsolatban, immáron viszont szinte biztosra vehető, hogy a New Yorki Autószalonon debütáló autó hátulján az Atlantic felirat virít majd. A típus pedig olyan nagymestereket hív ellenfeléül, mint többek között az Audi A5, amely hasonló elképzelések mentén a lendületes, ám tehetős fiatalok igényeit helyezi előtérbe.
"Kivételesen büszkék vagyunk az Atlatic protoípusára, és hiszünk benne, hogy megint sikerült egy úttörő autót készítenünk, amely mind küllemében, mind vezethetőségében olyan produkciót mutat, mint semmi más a mai világban" - mondta az újdonságról Henrik Fisker.
Az Atlantic persze fontos modell a Fisker számára, hiszen a hírességek által kedvelt, ám relatíve borsos áron mért Karma mellett egy jóval elfogadhatóbb árcédulával ellátott példány kerül a kínálatba, ráadásul az európai vásárlókra ezúttal nagyobb mértékben számít a gyártó. Az előzetes hírek szerint az újdonság ára kicsivel több mint fele lesz a Karmáénak, így 15-16 millió forintnak megfelelő dollár környékére várható a kisebbik Fisker.
Első blikkre a külső tekintetében egyértelműen a Karmára hajaz az új Fisker. A finom vonalak itt is sportosságot sugallnak, ráadásul a kellemesen ívelő tetővonal és az elrejtett hátsó kilincs szintén az atletikusabb benyomást próbálja elősegíteni. Érdemes szót ejteni a panoráma üvegtetőről is, amely ugyan szokatlan, de roppant látványos formában enged be még több fényt az utastérbe. A lemezek alatt a BMW-től vásárolt kétliteres turbómotor dolgozik, már ha épp szükség van rá, ugyanis a munka jó részét az elektromotorok és
Fivérére hasonlít az akkumulátorcsomag párosa végzi el, a bajor származású belsőégésű egység csupán az elektronok kifogyásával aktiválódik, illetve kézi üzemmódban a sofőr maga is dönthet erről a töltés szükségességéről.
Az Atlantic alapvetően hátsókerékhajtással készül, de a későbbiekben rendelhető lesz összkerekes formában is, így megfelelve a megnövekedett felhasználói igényeknek. Ahogy a Karma, úgy kistestvére is tölthető az otthoni elektromos hálózatról, így környezetkímélő üzemnek ténylegesen csakis a lítium-ion technológiával készülő, egyelőre még ismeretlen kapacitású akkumulátorcsomag szab határt. Az Atlantic a GM korábbi, Delaware-i gyárában készül majd és az első példányok legkorábban 2013 közepén kerülhetnek leszállításra.


