
Bár az indiai gyártó eMO névvel illette új, elektromos meghajtású kisautóját, az cseppet sem tűnik szomorkásnak. Sőt, épp ellenkezőleg: úgy tűnik, jókedvvel várja a látogatókat a Detroiti Autószalonon. A Tata eMO EV-t egyébként a Michelin Challange részeként hívták életre.
Az eMO esetünkben az Electric Mobility szavak kezdőbetűjéből alakult ki, szomorkás tinikről hál’ Istennek szó sincs. Viszont érthetetlen, hogy a gyártó által felvázolt, villanyautós viszonylatban relatíve alacsonynak számító, nagyjából 6 millió forint környékére kalkulált ár ellenére miért nem lesz sorozatgyártás.

Ilyen ellenértékkel a jelenleg kapható elektromos csodákat szinte mind felülmúlhatná a kis eMO. „Szigorúan koncepcióautónak fejlesztettük, nem gyártói szempontok szerint készült” – mondta Warren Harris, a Tata Technologies elnöke.
Az eMo lemezei egyébként fronthajtást rejtenek, egészen pontosan két darab villanymotor felel a szükséges hajtónyomaték előállításáért, ezek vízhűtésűek. Az autóban továbbá helyet kapott a 18.4 kWh-s léghűtéses akkumulátor csomag, amely akár 160 km-es hatótávot is lehetővé tesz, miközben a csúcssebesség 105 km/h.

A felfüggesztés nem tartogat meglepetéseket számunkra, a gyakran alkalmazott elöl MacPherson, hátul csatolt lengőkaros felállás ide is bőségesen elegendő lehet. Elöl tárcsa-, hátul dobfékek felelősek a lassításért, természetesen korunknak megfelelően már menetstabilizátorral kiegészítve, míg a kormányzást elektromos rásegítésű fogasléces szerkezettel oldották meg. „Az eMO projekt az indai autótervezés eljövendő korszakát szimbolizálja” – tette hozzá Harris.
