Az alábbi cikkünk még egy korábbi holnapstruktúrából származik, így előfordulhatnak szerkesztési hiányosságok. Megértésüket köszönjük.

Az Audi mai bejelentése szerint minden helyben készült modelljét felszereli félhibrid technológiával Kínában.

A Kínában az FAW-vel kötött együttműködés révén ténykedő márka az első lesz a sorban, amely kizárólag elektromotorral támogatott autókat árul majd az óriási országban. Az ő megoldásuk 3-5 %-kal csökkentené a fogyasztást (ezáltal pedig a károsanyag-kibocsátást is), de a plusz költségekről egyelőre nincsen információ. Emellé érkezik a teljes hibrid hajtáslánccal felszerelt Audi Q5 is, illetve helyben gyártanak majd a későbbiekben teljesen elektromos autókat is.

Ez érdekes tendenciát vetít elénk, egyúttal azt is megmutatva, hogy a még csak óriás méretű szárnyait bontogató kínai autópiac több lépéssel ugrik előre, nyitottabb hozzáállást mutatva a különleges technológiai megoldásokkal szemben, mint akár az európai piacok egy része. Persze erre szükség is van, hiszen teljesen hiábavaló az összes szigorú károsanyag-kibocsátási norma, ha hirtelen plusz fél milliárd ember ül nap, mint nap olyan autóba, amely ráadásul a kelleténél jóval többet pufog ki.