
Habár a Lexus az új GS 450h hátszelével már a jövőbe néz a japánok legfrissebb szedánja, mégis egy kisebb teljesítményű változat elkészítése mellett döntöttek, amely a cégautó-vásárlók kegyeiért a BMW 520d-vel, illetve az Audi A6 kétliteres dízelével kelhet versenyre.
Ezt maga a Lexus GS vezető fejlesztője, Koji Sato árulta el az autós médiának egy interjú során. „Számos, a CO2-kibocsátás mértékét csökkentő megoldáson dolgozunk és ezekbe beletartozik egy kisebb hibrid is” – fedte fel a titkot.

Sato nem említett technikai részleteket, azonban sejthető, hogy a kisebb teljesítményű hibrid hajtáslánc egy négyhengeres benzinmotor, illetve egy elektromotor párosát jelenti, nagyjából 180 lóerő körüli teljesítménnyel, hogy az említett riválisokkal pariban legyen. Épp ezért a fogyasztás terén is ügyesnek kell lennie, hiszen a BMW 520d tesztünk során mindössze 5,1 liter dízelolajat gurított le a torkán, de a japán mérnökök leleményességét ismerve biztosan közel járnak már a megoldáshoz.
