Az alábbi cikkünk még egy korábbi holnapstruktúrából származik, így előfordulhatnak szerkesztési hiányosságok. Megértésüket köszönjük.

A BMW már 13 éve látja el a MotoGP futamok biztosításának feladatát, s 2006 óta már arra is nagy figyelmet szentel a bajor gyártó, hogy a világ legnemesebb aszfaltcsíkjain M logóval felvértezett biztonsági autók vezessék fel a versenyek résztvevőit.

Az 1M Coupé a pályákról is nyugdíjba vonul

Az 1M Coupé kifutásával persze már semmi szükség a típus hírnevének öregbítésére, így aztán a kis méregzsákot nyugdíjazza is egy igazi száguldóművész, hogy a pilóták egy határozottabb fellépésű, és erősebb túraautó után róhassák nyugodtabb köreiket. Minderre legkorábban az M6-os Safety Car hétvégén esedékes, a Nürburgring 24 órás futamán való debütálásával lesz mód, ahol az M GmbH büszkeségei éles bevetésen is nagy összecsapásra készülnek.