
Végre révbe ér a Honda NSX feltámasztásának vállalkozása, legalábbis a gyártótól érkező legfrissebb információk ezt sugallják. A japán sportautó szériaközeli verzióját ráadásul még az idén látni fogjuk.
Ami már biztos: az NSX érkezik. Az már nem bizonyos, de valószínű, hogy hibridtechnológiát találunk majd a lemezei alatt. Mibe Toshihiro, a Honda fejlesztési részlegének vezetője korábbi nyilatkozatában ezeket mindezt megerősítette, illetve még Takanobu Ito, a Honda vezérigazgatója annyi elmondott, hogy az újdonság karaktere különbözni fog az eredeti recepttől.
A tanulmány még 2003-as, mégis örökölhet tőle az újdonság.
A legfrissebb hírek szerint az újdonság szériaközeli koncepciója már a jövő havi Tokiói Autószalonon bemutatkozhat és a gyártás már 2010-ben elkezdődik. Más források annyit azért hozzátettek, hogy az eredetileg valóban így szóló terv a Japánt ért katasztrófák miatt változhat. A lényeg viszont az, hogy már rövid időtávon is számíthatunk az új NSX-szel, amely a Honda- és sportautó-rajongók körében már most nagy izgalomra ad okot.
