Az alábbi cikkünk még egy korábbi holnapstruktúrából származik, így előfordulhatnak szerkesztési hiányosságok. Megértésüket köszönjük.

Habár a Cadillac korábban már bevándorolt Európába, sőt a magyar piacon is megjelent, sőt az árusítás egyes országokban folyik, még nem sikerült maradandó lábnyomot hagynia a számára új kontinensen, talán épp azért, mert a GM az ittenieknek túlságosan amerikaias modellekkel próbálkozott. Másképp lehet viszont az új ATS esetében, amit az Audi A4/BMW 3/ Mercedes-Benz C/Lexus IS ellen küldenek majd harcba.

Az ATS már viszonylag régóta fejlesztés alatt áll; láttunk róla kémfotókat is, viszont hivatalos gyári képre egészen mostanáig várnunk kellett. Igaz, túl sok részletet nem árul el a félig-meddig sötétbe burkolózó szedán, de az arányokat és a stílust azért meg lehet állapítani. Az új, belépőszintű Cadillac-re persze még várni kell egy keveset, piaci bevezetése 2012 második félévében várható.

Kíváncsian várjuk, mi rejtőzik a sok maszkolás alattA GM közleménye szerint a legkisebb Cadillac sorozatgyártását 2012 nyarán kezdik meg ugyanabban a michigani gyárban, ahol a nagyobb testvért, a középkategóriás CTS-t is készítik mind szedán, mind kupé, mind kombi verzióban. Hogy nagyjából tisztában legyünk azzal, mekkora erőforrást igényel egy új modell, elég tudni annyit, hogy 190 millió dollárt (átszámítva mintegy 37 milliárd forint) költöttek és 600 új munkahelyet teremtettek a fejlesztés és a gyártás előkészítése során. „Az autót, amit ATS névre kereszteltünk, vezetőközpontúnak fejlesztettük a teljesen új, hátsó- és összkerékhajtású Cadillac platformra.” – mondta Mark Reuss, a GM Észak-Amerika elnöke – „Alaposan és mindent kimerítően tanulmányoztuk a célszegmenst és a legjobbat tekintjük alapszintnek. És mikor kijön az autónk, ez látszani is fog rajta”.