Lássuk be, hogy a Mazda az ezredfordulót követően elhasználta puskaporának legjavát, s az elmúlt esztendőkben nem is tudott akkorát robbantani, hogy felrázza a rajongókat csipkerózsika álmukból. Noha az MX-5 szívhez szóló jelleme még magabiztosan tartja a frontot, az RX-8 hamarosan végleg nyugdíjba vonul. Tartós tesztautónk karrierjébe pedig éppen legnagyobb erénye verte az utolsó koporsószeget, hiszen a Wankel-motor iránti bizalmatlanság a kereslet hanyatlásához, és a kifutó modell indokolatlan értékvesztéséhez vezetett.
Érdekes fordulatot vehet a történet - link a tesztre
BMW reggelire - link a tesztreTakashi Yamanouchi, a Mazda vezérigazgatója azonban a Tokiói Autókiállításon meglepő kijelentést tett, mi szerint a történetnek a két élményautó összeolvadásával lesz folytatása. A mézesmadzag persze igen olvadékony, törékeny jószág, így azt újságírók hadának sem sikerült kicsikarnia a szakemberből, hogy mindez az RX-8 egy újabb generációjában, vagy esetleg az MX-5 forgótárcsás erőforrással szerelt változatában manifesztálódik-e, de a japánok részéről már a tenni akarás ténye is örömteli eredmény.
Mert a Wankel csak forog továbbA stratégiai jelentőségű döntés – ami egyúttal a márka utolsó kitörési lehetőségét is jelentheti egyben – minden bizonnyal a Wankel-motorok fejlesztésének eredményein múlik, hiszen napjaink előrehaladottsága mellet sem az erőforrások fogyasztása, sem azok nyomatéki karakterisztikája, sem megbízhatóságuk nem teljesíti korunk kívánalmait.Mint azt egyes források tudni vélik, a konstruktőrök jelenleg a forgótárcsás erőforrás hidrogénhajtással való pároztatásán dolgoznak, ami újabb áttörést hozhat a jövőre nézve. S, ha mindez egy olyan szépségű autó lemezei alá kerülne, mint a Takeri tanulmány, akkor szerkesztőségünk tagjai is újra rohannának a márka egyik kereskedése felé – még akkor is, ha újabb 80 százalékos értékvesztésnek nézünk elébe.

_medium.jpg)
