
Legutóbbi interjújában Matthias Müller, a Porsche vezetője, elmondta, hogy az új beszálló roadsterrel kapcsolatos végső döntés még erőteljesen függ a globális gazdasági helyzettől.
A német Financial Times hasábjain Müller rávilágított, hogy „a gazdasági válság még valós, és meg kell figyelnünk, hogy mennyire messzire nyúlik. Ha ez az autóipar további mérséklődéséhez vezet, az minden bizonnyal befolyásolná a Porsche stratégiáját is.” Vagyis amennyiben az autóvásárlási kedv nem változik, nem feltétlenül lesz jövedelmező az alacsonyabb, árérzékenyebb kategóriák felé nyitni.
Némi kockázatvállalás persze belefér a Porsche oldaláról, hiszen egyrészt a 21. században bármit is csinált a márka, abból egyértelműen arany tojást tojó tyúk lett, másrészt a Volkswagennel közös platformon harcba induló roadster fejlesztési költségei valószínűleg mérsékeltebb siker esetén is megtérülnek. Igaz, ezen a szinten már nem árt figyelni, hogy a lefelé történő nyitás mennyire károsítja a márka arculatát.
A Boxster kistestvért kap. Vagy mégsem?
Végtére is, minél többen megengedhetik maguknak a márka modelljeit, annál kevésbé lesz különleges Porschét birtokolni. Ez pedig nem feltétlenül az elit, 50 millió forint feletti modellek eladását befolyásolja, hanem éppen a nagy volumenű modellekét: könnyen lehet, hogy kevesebben kívánnak majd kifizetni plusz milliókat például egy Cayenne dízelért egy ugyanazon technikát nyújtó VW Tuareghez képest.
Persze ez még mindig csak az érem egyik oldala; az illetékesek viszont valószínűleg minden aspektust megvizsgálnak, mire meghozzák a 2012-re elhalasztott végső döntést. Ha a végeredmény bólogatás lesz, akkor körülbelül a 2014-es Párizsi Autószalonon üdvözölhetjük az újkor legolcsóbb Porschéjét.
