
A Saab csődeljárása sajnos a skandináv gyártó múzeuma fölé is sötét fellegeket sodort, de úgy tűnik, hogy ez a történet már biztosan boldog befejezéssel zárul.
A kiállítás a helyén, Trollhattan városában marad, amely végkifejletből maga a város vezetősége, a SAAB AB és a Wallenberg Alapítvány vette ki a szerepét, összesen mintegy 2,6 millió fontot (közel egymilliárd forintot) adományozva a teljes kollekció létezésének biztosítására. Ezzel a 120 autó, köztük a legelső Saab, az Ős-Saab is a helyén marad és továbbra is a látogatók számára megtekinthető lesz.
A 9-5 kombi és a 9-4X is bekerül a múzeumba.
