Az alábbi cikkünk még egy korábbi holnapstruktúrából származik, így előfordulhatnak szerkesztési hiányosságok. Megértésüket köszönjük.

A Mercedes-Benz már számos mókás reklámot készített, melyekben főként a márka égisze alatt tevékenykedő Forma 1-es pilóták kaptak szerepet - valóban jókat lehet derülni rajtuk. A legújabb reklámvideóban sincs ez másképp, a két prominens szereplő azonban váratlanul feldobja a hangulatot.

Télvíz idején pedig mi más is lehetne a téma, mint a hóban való csapatás. Persze a Mercedes-Benz nem bagatellizálja el a dolgot, inkább vicces, de mégis kellemes formátumban reklámozza saját, állandó négykerékhajtási rendszerét, a 4matic-ot. A reklámfilm idilli képpel indul, a nyugodt természetéről ismert Mika Häkkinen egy szépséges E-osztály kombi volánját tekergeti a hóban, miközben utolér egy számára irritálóan lassú autót.

A rendkívül stílusos „viseletnek” számító fehér Pagodában a hétszeres világbajnok, Michael Schumacher autózik végtelen nyugalommal, aki még az őt már türelmetlenül lehagyó Häkkinen „ehh, tudtam: vasárnapi vezető” megjegyzésére is könnyed mosollyal bólint.

A sietős finn azonban nem sokáig maradhat nyeregben, hiszen egy kedves kis szöszi hölgy egy G-osztállyal utasítja maga mögé Mikát, és a tükörbe nézve viccesen csak városi vezetőnek titulálja az E-osztály kombit hajtó Häkkinent.

A két jómadár

A történet csupán ily egyszerű, azonban a szépséges táj és az ízléses tálalás a remek grimaszokkal mindenképp zseniálisan feledhetetlenné teszi a stuttgartiak rövid filmjét.