
Az talán már senkinek sem újdonság, hogy néhány év leforgása alatt a kínai piac lett minden autógyártó terjeszkedésének középpontja, de mindmáig meglepő, hogy milyen lehetőségekkel bír bolygónk legnépesebb országa.
A Bentley is sziporkázik ennek köszönhetően: 2011 első négy hónapjában 396 autót adott el – 66 százalékkal többet, mint a tavalyi év hasonló időszakában. A növekedés Kínának köszönhető: az Egyesült Királyságot megelőzve az amerikai piac mögött immár a második lett az új lehetőségek hazája. „Kb. minden negyedik eladott Bentley Kínában talál gazdára,” nyilatkozta a vállalat.

És a jövő még fényesebbnek tűnik: a brit luxusautó-gyártó 2010-ben közel 1000 autót adott el itt, megduplázva tavalyi eredményét. Az idei előrejelzések már 1500 modellt sugallnak.
