_medium.jpg)
A GT-86-tal nem csupán visszatér a sportos autók piacára a Toyota, de egyben az egész filozófiáját újragondolhatja. Akio Toyoda, a vállalat vezetője maga osztotta meg ezzel kapcsolatos gondolatait, terveit.
„Azt hiszem, hogy ha valami nem okoz örömet, azt nem is lehet autónak nevezni. Nagyon sok módja van, hogy A-ból B-be utazzunk, de az autónak mindig érzelmi jelenléte kell, hogy legyen, hogy inspirálja a vezetőt a vezetés élvezetére”, mondta mindezt a Toyota feje a GT-86 bemutatóján.
Ezentúl minden Toyota kap majd a GT-86 génjeiből?
Akio Toyoda ezen szavait nem feltétlenül úgy értette, hogy ezentúl mindegyik modelljük sportos lélekkel születik, hanem igyekezett rávilágítani arra, hogy az üzemanyag-takarékos autózásban is izgalom rejlik. „Azt hiszem, nem számít, hogy technikailag milyen messzire jutunk el; a lényeg, hogy megőrizzük az izgalmat”, mondta az elektromos, hibrid és üzemanyagcellás járművek bemutatásánál. „végtére is nem csak egyetlen technológia vagy jövőbeli irány létezik. A vásárlóknak kell eldönteniük. Én például szeretem a benzin szagát és a belsőégésű motorok hangját, így remélem, hogy a járművek ezen fajtája nem fog eltűnni.”
A közös nevező a Subaruval a sportosság? Kíváncsian várjuk a jövő modelljeit.
A Tokiói Autószalonon előadott prezentációt követően Toyoda Úr leleplezte a gyártó új szlogenjeit, a ’Reborn’ (újjászületés) és a ’Fun to drive, again’ (Ismét öröm a vezetés) sorokat, amelyek az érkező modellek izgalmait és az Ázsiát ért katasztrófák utáni újjáéledést is magukba foglalják. Hogy az új filozófia mit hoz magával, arra hamarosan fény derül.
